Sık Sorulan Sorular - Organik Ekspres

Sık Sorulan Sorular

Hangi organik pazardan getiriyorsunuz?
İstanbul’da 8 farklı organik pazar kuruluyor. Biz şimdilik 2 tanesine gidiyoruz. Çarşamba günleri Kadıköy (Göztepe Özgürlük Parkı’nda) ve Cumartesi günleri Feriköy organik pazarlardan alışveriş yapıyoruz. Biz büyüdükçe alışveriş yaptığımız pazar sayısı ve teslimat yaptığımız semt sayısı da artacak.

Her yere teslimat var mı?
Teslimat yaptığımız semt sayısını da şimdilik kısıtlı tutmak durumundayız. Kadıköy, Ataşehir, Maltepe, Kartal, Şişli, Beşiktaş, Sarıyer belediyeleri sınırlarında teslimat yapıyoruz. Siz bu semtlerden birinde değilseniz de kaydolun. Bir semtten en az 3 sipariş alırsak teslimat yapmaya başlayabiliriz.

Fiyatlar nasıl?
Organik ürünlerde bulabileceğiniz en uygun fiyatlar pazardadır. Çünkü pazardaki satıcıların çoğu üreticidir. Yani bakkal ve marketlerde olduğu gibi, arada distribütör, toptancı ya da hal yoktur. Buğday Derneği düzenlemelerinde, pazardaki fiyatların adil rekabet ve iyi tarım uygulamaları içinde olmasına dikkat eder. Bizden sipariş verdiğinizde aldıklarınızı pazar ile aynı fiyattan alırsınız. Biz fiyatların üzerine kar koymayız.

Nasıl satın alıyorum?
Pazardaki ürünleri haftalık olarak güncelliyoruz. İstediklerinizi seçip, alışveriş sepetinize eklemeniz ve alışverişi tamamlamanız yeterli. Siparişinizin toplam 100TL’nin üzerinde olması gerekiyor. Biz size en yakın organik pazar hangi günse, o gün gidip alıyoruz. Aynı gün size teslim ediyoruz. Sizden kapıda ödeme alıyoruz.

Sertifika Kontrolü nasıl oluyor?
Çiftçiler organik üretim sertifikalarını dünya standartlarında çalışan tarafsız denetim kuruluşlarından alırlar. Ayrıca, organik pazarları düzenleyen Buğday Derneği ve Kadıköy, Şişli, Kartal gibi yerel belediyeler, çiftçilerin ve satıcıların sertifikalarını her hafta kontrol eder. Tezgahlardan rastgele seçilen ürünler, belirli aralıklarla laboratuvara teste gönderilir. Organik Ekspres olarak, biz de alıp getirdiğimiz ürünlerin organik sertifikalarını sizinle paylaşıyoruz. Böylece, zehirli böcek ilacı, zararlı kimyasal gübre ve parafin gibi koruyucuların yiyeceklerinize bulaşmadığından emin olarak güvenle tükebilirsiniz.

Biz nereden para kazanıyoruz?
Biz pazardan indirimli fiyata satın alıyoruz. Ayrıca, müşterilerimizden hizmet bedeli alıyoruz.

Hizmet bedeli nedir?
En az 10TL ve en fazla 20TL arasında bir miktar. Satın aldıklarınızın ne kadar tuttuğuna göre değişir çünkü hizmeti bedelimiz, (10TL’den az 20TL’den çok olmamak kaydıyla) alışverişinizin %10’u kadardır. Örneğin 100 TL’lık alışveriş yaptıysanız hizmet bedeli 10 TL, 150TL’lık alışveriş yaptıysanız 15TL’dır. Alışverişiniz 200TL ve üzerindeyse, sabit 20TL olarak ücretlendiriyoruz. Yani 300TL’lık alışveriş yaptıysanız da 320 TL ödüyorsunuz.

Bana nasıl ulaştırıyoruz?
Pazardan tüm siparişleri aldıktan sonra kendi araçlarımız ile dağıtım yapıyoruz. Kargo şirketleri ile çalışmıyoruz.

Bize buradan ulaşabilirsiniz.