GekoO arşivleri - Organik Ekspres

GekoO

GekoO

‘‘Lezzetli, eğlenceli, pratik ve yepyeni organik ürünler GekoO’da’’

GekoO’yu, çocuk ve hamileler başta olmak üzere, ekolojik ve sağlıklı beslenmek isteyen herkese, lezzetli ve doğa dostu ürünler sunmak üzere kurduk. Çevreye ve toplumsal yaşama katkı sağlamak birincil hedefimiz olduğu için, GekoO aynı zamanda bir sosyal ve eko-girişimdir.

GekoO olarak, çocuklar, çalışan anneler, misafirler ve ofis çalışanları için sağlıklı ve lezzetli ürünlerimizle, günlük yaşamın temposunda hayatı kolaylaştıracak çözümler üretiyoruz.

GekoO mutfağında, organik unlu mamüller, atıştırmalıklar, geleneksel lezzetler ekolojik prensiplere göre ve hijyenik ortamlarda hazırlanır. Özenle seçilen ham maddeleri, evde mutfak kullanımınız için temel gıda ürünleri olarak almanız da mümkün.

‘‘Aktif ve sağlıklı bir yaşam için; GekoO’’
‘GekoO Çocuk Bisküvisi’ en gözde ürünümüz. Sadece organik yumurtanın sarısı ve organik tereyağının kullanıldığı özel bir gıda. Besin değeri yüksek. Çocukların şekerli tatlara alışmaması için çok hafif, soğuk pres organik keçiboynuzu özü ile tatlandırıyoruz. Çocuklar bu bisküviyi çok seviyor.

Tahıl ezmeli ve yüksek lif içeren ürünlerimiz form tutmak isteyenler için çok besleyici. Az miktarlarda tüketilse dahi tokluk hissi veriyor. Özellikle, güne müsli ve granola ile başlamanın sindirim sistemini düzenleyici ve karın düzleştirici etkisi kısa süre içerisinde görülüyor. Sporcular ve formuna dikkat edenler için tahıl ezmeli kurabiyelerimiz ideal. Dengeli karbonhidrat, yağ ve lif sayesinde enerji hep dorukta.

Emziren anneler için rezene, ceviz ve dut kurusu içeren biscotti özel olarak tasarlanmış bir formül. Çay saatinin vazgeçilmezi ise yağsız veya tereyağlı nefis biscottilerimiz.

Her yaşa göre hazırlanmış incir ezmeli ‘GekoO Nugat Bar’; kayısı, üzüm, dut, incir, çerez karışımlı pratik atıştırmalıklarımız günün her saatinde lezzetli, sağlıklı ve eğlenceli. GekoO’da, sağlıklı beslenmenin yanı sıra üretim ve pazarlamanın tüm aşamalarında; karbon ayak izi, geri dönüşüm gibi, doğa dostu üretim ve tüketim ilkelerine dikkat ediyoruz. Kadınların ekonomik olarak güçlenmesini ve kadın istihdamını arttırmayı hedefliyoruz. Bu nedenle tüm çalışanlarımız kadın. Uyumlu, keyifli bir ekip çalışması yapıyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çalışmıyoruz, beraberce kutlama yapıyoruz.

Adil ve dürüst ticarete inandığımız için uzun vade talep eden, yüksek iskontolar ile çalışan zincir marketlerden ve satış noktalarından uzak duruyoruz. İsrafı önlemeyi, ürüne değer vermeyi, emeğe ve doğaya saygıyı duymayı her seferinde hatırlatıyoruz. Seri üretim olarak makinelerle, raf ömrü uzun ham maddelerle üretilen endüstri ürünleriyle karşılaştırılmak istemiyoruz.

Gerçekte zor olan; tüm bu koşulları bir araya getirmek büyük bir dayanıklılık ve sabır gerektiriyor. Maliyetler yüksek, ham madde bulması ve işlemesi çok zor, satış kanalları sınırlı. Bu işi yapmamızın tek nedeni, ekolojik tarımın küresel iklim değişikliğini gerileteceğine, yaşamı ayakta tutacağına inanmamız. Kuralları belli ve izlenebilir olduğu için de ‘Organik Sertifikalı’ üretim bize göre en güvenilir üretim şekli. Bizim gibi üreticilerin, bize güç veren türeticilerin olduğunu bilmek ise en büyük motivasyonumuz.

Özlem Atabaş
Kurucu
GekoO Ekolojik

Adres:
Güzeltepe Mah., Prof. Dr. Beynun Akyavaş Cad.,
Kaya Sokak 4/A34680,Üsküdar, İstanbul

T&F: 0216 308 0018

https://www.facebook.com/gekoorganik/

1–20 / 56 sonuç görüntüleniyor